Löpargruppen
Tävlingar
Träningar
Löparnyheter
Arkiverat
Länkar
Bildgalleri
Veckans Bild
Presentation
Aktiva
Tränare
Huddinge AIS















HUDDINGETERRÄNGEN
RESULTAT


LÅNGA BANAN

 
Män långa banan

Tid i mål

Omr.faktor Ny tid
1 PETRI HELMINEN 24:41:00 1 24:41:00
2 ANDREAS NYLANDER 26:35:00 1 26:35:00
3 TOMMY ANDERSSON 29:05:00 1 29:05:00
4 VICTOR HEDIN 30:07:00 1 30:07:00
4 BILAL CADIMI 30:07:00 1 30:07:00
Män Veteraner långa banan
1 JOHAN SCHAGERSTRÖM 24:00:00 0,9418 22:36:12
2 PER NELSON 27:09:00 0,9555 25:56:31
3 IAN FAREBEE 28:02:00 0,9487 26:35:43
4 LARS BLOM 28:46:00 0,9281 26:41:54
5 THOMAS WEDIN 31:52:00 0,8787 28:00:04
6 THORD SUNDQVIST 36:07:00 0,7954 28:43:38
7 TOMAS PERSSON 33:27:00 0,9418 31:30:12
8 ULF JOHANSSON 36:33:00 0,8787 32:06:59
9 GUNNAR OLAUSSON 37:36:00 0,857 32:13:24
10 JEAN BARAZI 39:41:00 0,935 37:06:14
11 FREDRIK WALL 37:50:00 0,9827 37:10:44
Kvinnor Veteraner långa banan
1 INGER PETTERSSON 30:20:00 0,935 28:21:42
2 JUNE LIF 34:34:00 0,9895 34:12:13

KORTA BANAN

Män korta banan
1 ANDERS OLSSON 09:18:00 1 09:18:00
2 MARTIN LARSSON 09:50:00 1 09:50:00
3 NIKLAS STRÖM-SÖDERMAN 10:58:00 1 10:58:00
Män Veteraner korta banan
1 NISSE OLSSON 10:06:00 0,8113 08:11:39
2 ANDERS KINGSTEDT 09:36:00 0,9211 08:50:33
3 JAN RÖNNBERG 10:19:00 0,9487 09:47:15
4 ÅKE LUNDQVIST 10:59:00 0,8931 09:48:33
5 JOHNNY RIISE 10:34:00 0,9418 09:57:06
6 JAN JOHANSSON 11:15:00 0,9281 10:26:28
7 OLA MARKUSSON 11:11:00 0,9895 11:03:57
8 PETER ANDERSSON 12:38:00 0,9281 11:43:30
9 ES-BJÖRN KARLSSON 16:32:00 0,8495 14:02:42
Kvinnor korta banan
1 JOHANNA BJERMQVIST 09:02:00 1 09:02:00
2 LINDA RUUD 11:02:00 1 11:02:00
Kvinnor Veteranerkorta banan
1 SUSANNA LANFELDT 13:18:00 0,9418 12:31:33
2 ELISABETH MARKUSSON 13:16:00 0,9624 12:46:04

UNGDOMAR

Klass Flickor Tid
F86
1 CAROLINE RÖNNLUND 11:08:00
F89
1 LIISA HEDIN 12:32:00
F91
1 CHARLOTTE LANFELDT 9:50:00
2 EVELINA NICHOLSSON 10:23:00
3 FANNY LINDBERGER 13:19:00
F92
1 FANNY BOSTRÖM 10:49:00
2 JOY HAEGERMARK 11:03:00
3 LINNÉA ROSENBERG

11:54:00

F93
1 ANNA KYLILI 10:05:00
2 VICTORIA RICKNELL 10:20:00
3 CAROLINA CORDERO 11:09:00
4 LISA BERG 11:32:00
5 JENNIFER RIISE 11:54:00
6 JULIA EDÉN 13:06:00
7 ANNA JOHANSSON 13:22:00
8 ELIN OLSSON 14:37:00
F94
1 CAROLINE WALLIN 14:16:00
2 DESIREE CRAGNELL 15:10:00
3 REBECCA LIF

16:15:00

F95
1 LINNÉA HEDIN 10:33:00
2 SOPHIA PERSSON 10:42:00
3 LOUISE GABRIELSSON 10:46:00
4 SALLY HOLM 12:02:00
5 CINDY HOLM 12:32:00
6 MAJA BERGWIK 14:00:00
7 FANNY LASSI

16:13:00

Klass Pojkar Tid
P91
1 CHRISTIAN LAURENT 12:29:00
P92
1 LINUS NIELSEN 11:30:00
P93
1 CARL STÉNSON 9:44:00
2 JONAS ARBINGE 9:52:00
3 FREDRIK EKSTRAND 10:15:00
4 DOUGLAS WENTZEL 10:31:00
5 ANDY FRIDÉN-KARLSTRÖM 10:37:00
6 SVEN LUNDQVIST 10:41:00
7 ANTON JOHANSSON 11:01:00
8 ROBIN NORDQVIST 12:18:00
9 FILIP ERIKSSON 13:35:00
P94
1 KENNY SÖDERBERG 11:47:00
2 KASPER VARIS

13:16:00

3 LUKAS DE DARDEL 13:57:00
4 GUSTAV JONSSON 14:10:00
P95
1 ERIK NYGREN-WÅHLIN 10:42:00
2 CARL MUSKOVAARA 11:21:00
3 AXEL RÖNNBERG 12:05:00
4 HARRY HOLM 12:32:00

KNATTELOPP
Klass Knattelopp Tid
F97
1 STINA HANUKAINEN 04:07:00
F98
1 FRIDA PERSSON 05:27:00
2 FELICIA TEDEBY 06:05:00
3 MADELEINE ENGSTRÖM 06:35:00
4 ANASTASIA DIMITRIADOU 06:58:00
P96
1 ANTON TEDEBY 04:09:00
2 DIMITRIS DIMITRIADIS 04:38:00
P97
1 AXEL RICKNELL 04:06:00
2 JESPER ARBINGE 04:20:00
P98
1 OSKAR JONSSON 04:46:00

 

JUBILEUMSTRIPPELN
STÄLLNING EFTER TVÅ DELTÄVLINGAR
TRIPPEL
TERRÄNG KVANTUM TOTALT FAKTOR NY TID
UNGDOMAR
F86
1 CAROLINE RÖNNLUND 11:08:00 16:26:00 27:34:00 27:34:00
F89
1 LIISA HEDIN 12:32:00 17:46:00 30:18:00 30:18:00
F93
1 CAROLINA CORDERO 11:09:00 17:35:00 28:44:00 28:44:00
F94
1 CAROLINE WALLIN 14:16:00 22:22:00 36:38:00 36:38:00
2 REBECCA LIF

16:15:00

21:12:00 37:27:00 37:27:00
F95
1 SOPHIA PERSSON 10:42:00 16:30:00 27:12:00 27:12:00
P93
1 SVEN LUNDQVIST 10:41:00 15:36:00 26:17:00 26:17:00
P95
1 ERIK NYGREN-WÅHLIN 10:42:00 15:24:00 26:06:00 26:06:00
Män Veteraner korta banan
1 NISSE OLSSON 10:06:00 13:58:00 24:04:00

0,8113

19:31:31
2 JAN RÖNNBERG 10:19:00 14:19:00 24:38:00

0,9490

23:22:11
Kvinnor Veteranerkorta banan
2 ELISABETH MARKUSSON 13:16:00 23:10:00 36:26:00

0,9624

35:03:48
Kvinnor korta banan
1 JOHANNA BJERMQVIST 09:02:00 12:30:00 21:32:00 21:32:00
Män långa banan
1 PETRI HELMINEN 24:41:00 40:46:00 65:27:00 65:27:00
Män Veteraner långa banan
1 JOHAN SCHAGERSTRÖM 24:00:00 40:40:00 64:40:00 0,9418 60:54:11
2 IAN FAREBEE 28:02:00 45:44:00 73:46:00 0,9487 69:58:57
3 THOMAS WEDIN 31:52:00 56:52:00 88:44:00 0,8787 77:58:12
4 JEAN BARAZI 39:41:00 67:02:00 106:43:00 0,9350 99:46:48
5 FREDRIK WALL 37:50:00 63:43:00 101:33:00 0,9827 99:47:35
Kvinnor Veteraner långa banan
1 JUNE LIF 34:34:00 59:24:00

93:58:00

0,9895

92:58:48